През 2023 г. Дипломатическият институт публикува сборник с докладите и изказванията от Международната конференция „Борба с антисемитизма и опазване на еврейското наследство“, проведена през 31 октомври 2022 г. в София. Изданието и конференцията са осъществени в рамките на проект № DFPO-1.004-0001 с наименование „Стратегическо сътрудничество между България и Норвегия в подкрепа на международните ангажименти на България за борба с антисемитизма и опазването на еврейското наследство“, финансиран от Фонда за двустранни отношения на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство и Норвежкия финансов механизъм.
Бенефициер по проекта е Министерството на външните работи на Република България, а партньори са Дипломатическият институт към министъра на външните работи, Държавният културен институт към министъра на външните работи и Норвежкият център за изследвания на Холокоста и малцинствата.






