РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

МИНИСТЕРСТВО НА ВЪНШНИТЕ РАБОТИ

ДИПЛОМАТИЧЕСКИ ИНСТИТУТ

Дипломатическият институт е първата по рода си школа за професионална подготовка на дипломати и държавни служители в сферата на външната политика в България

Срещи на директора на Дипломатическия институт с посланиците на Грузия, Египет и Алжир

Директорът на Дипломатическия институт Таня Михайлова и представители на Института проведоха поредица ползотворни срещи с ръководителите на няколко дипломатически мисии в София.

За пръв път в Института гостува Н.Пр. г-н Надер Саад, извънреден и пълномощен посланик на Арабска република Египет. Поводът за срещата беше честването през тази година на 100 години от установяването на дипломатически отношения между България и Египет. Бяха обсъдени възможности за съвместни инициативи за отбелязване на годишнината, както и конкретни предложения във връзка с обучителните и публичните дейности на Института.

В разговора с извънредния и пълномощен посланик на Грузия у нас, Н.Пр. г-н Зураб Хамашуридзе, беше поставен акцент върху сътрудничеството между двете страни в областта на дипломатическото обучение, както и обмена на експертиза между дипломатическите академии и институти на регионално и международно ниво. По-подробно беше обсъдена възможността за провеждане на обучителна визита на грузински младши дипломати в София.

По време на срещата с Н.Пр. г-жа Асма Бабуш, новоназначения извънреден и пълномощен посланик на Алжирската демократична и народна република, беше обменена информация относно ролята и дейността на Дипломатическия институт и алжирския му омолог – Института по дипломация и международни отношения. Бяха начертани конкретни стъпки за активиране на сътрудничеството, още повече в контекста на засиления обмен на Дипломатическия институт с държави от региона на Близкия изток и Африка.

Ще получите последните новини директно в пощенската си кутия

Моля изчакайте

Благодарим Ви, че се присъединихте!