
Дипломатическият институт подписа рамково споразумение за сътрудничество със Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Документът беше подписан от г-жа Таня Михайлова, директор на Института, проф. д-р Георги Вълчев, ректор на Софийския университет, и доц. д-р Атанас Георгиев, декан на Стопанския факултет на СУ.
Целта на споразумението е взаимно сътрудничество при подготовката на висококвалифицирани специалисти в областта на икономиката, търговията, дипломацията, международните отношения и инвестиции. Предвижда се съдействие при провеждането на обучителните дейности на Дипломатическия институт и Стопанския факултет, обмен на лектори и експерти, провеждане на съвместни семинари и конференции, провеждане на стажове на студентите от Стопанския факултет в Дипломатическия институт.
Директорът на Дипломатическия институт, ректорът на Софийския университет и деканът на Стопанския факултет се обединиха около ползите, които такова партньорство между публичния и академичния сектор може да донесе за професионалната реализация на студентите, както и за развитието на българската дипломатическа служба и на значими направления в дипломатическата практика като икономическата, енергийната и научната дипломация.






